İnternetten Canlı Dizi Takip Edilir Mi?

Teknoloji hemen hemen hayatın her alanında insanoğlunun yaşamını kolaylaştırmaya devam etmektedir. Bu kolaylaştırma birçok teknolojik ürünün ikamesine olanak sağlamaktadır. Bir televizyonun sunduğu olanakları daha küçük bir ekranda bilgisayar da sunar. Şu an bile internete “x kanal izle” yazıldığında arama motoru bizi birçok sonuçla karşı karşıya getirir. Teknolojinin bu evrimi göz ardı edilemeyecek kadar devingendir. Peki, televizyon sektörü bu konuda nasıl evrilmiştir?

 İnternet Yayınları

Günümüzde neredeyse tüm televizyon kanallarının internet siteleri bulunmaktadır. Bu sitelerde yayın akışları hakkında bilgiler vermelerinin yanı sıra geçmiş programların kayıtlarını da saklarlar. Dileyen internet kullanıcıları bu kayıtları izleyebilirler. İnternetten canlı dizi takip edilir mi?

İnternetten Canlı Dizi Takip Edilir Mi?

 Telefon Ve Bilgisayarın Televizyon İle Yakın İlişkisi

Küçük bir aileden yola çıkarak bu konu açıklanabilir. Dört kişilik bir aile akşam sekiz sularında dört farklı diziyi takip etmek üzere salonda toplanırlar. Her bir aile ferdinin istekleri farklıdır. Fakat evde yalnızca bir televizyon vardır. Evin annesi televizyonun başına kurulur ve dilediği diziyi izlemeye başlar. Diğer bireyler ise ona ayak uydurmak yerine teknolojinin nimetlerinden faydalanırlar. Dilerlerse tek tek telefonlarının mobil verilerini ya da ev ağını aktif hale getirip dizinin yayınlanacağını kanalın internet sitesine bağlanırlar. Telefonlarına taktıkları kulaklık vasıtasıyla tek bir mekânda bir birey bir diğer bireyi rahatsız etmeden dört farklı telefon aracılığı ile dört farklı diziyi takip edebilir.

 Youtube’un Dizi Sektörüne Etkisi

Kanallar artık kendi internet sitelerinden ziyade katılımcı kitlesinin daha büyük olduğu platformlara yöneliyorlar. Youtube üzerinden oluşturulan çok sayıda televizyon kanalına ait hesaplar bulunmaktadır. Bu hesapların canlı yayın linklerine tıklanıp kolayca istenilen kanal canlı olarak izlenebilir. Ayrıca bu durum kanallara ciddi anlamda maddi getiri de sağlamaktadır. Bu da internetten sevilerek takip edilen dizinin bir nevi ömrünü de uzatmaktadır.

İnternetten Canlı Dizi Takip Edilir Mi?” için bir yorum

  1. internetten canlı dizi takibi elbette yapılabilir. Özellikle yabancı dizilerin takibi izlenmesi konusunda ülkemizde son derece önemli ilerleme var

Yorumlar kapatıldı.